Piráti

Návštěvní kniha

• Paní učitelka napsal/a Poděkování
    30.06.2017 11:41
    Milí rodiče, děkuji vám za nádhernou vzpomínku na ty dva roky s vašimi dětmi....
  • Paní učitelka napsal/a Vysvědčení a co o prázdninách???
    29.06.2017 16:16
    A je to tady, druhý školní rok je za námi...zítra se sami sebe zeptáme, zda jsme udělali všechno pro to, aby výsledek naší práce byl co nejlepší. Čeká nás nelehká 3.třída, kde se budeme potýkat se spoustou nástrah, ale při soustavné domácí přípravě, zajetým školním rituálům,, by všechno mělo jít. Doporučuji proto i o prázdninách nepolevit a připravovat se: hlasité čtení s prstem, psaní - např.dopis z tábora, vedení svého "prázdninového deníku", automatizace spojů sčítání, odčítání, násobení a dělení. Můžete také využít těchto stránek a podělit se o své zážitky z prázdnin s ostatními. Tyto stránky končí, ale nemusí,pokud byste je chtěli dále využívat, je to na vás,milí rodiče, a na vaší paní učitelce, jde o to chtít. Roční plavbu lodí máme za sebou, tak přeji příjemnou prázdninovou plavbu!!! naposledy vaše kapitánka Elena Silverová - paní učitelka Katka
  • Paní učitelka napsal/a Pokud vás bude o prázdninách honit mlsna
    28.06.2017 22:27
    Přeji všem dobrou chuť!
  • Paní učitelka napsal/a Medovník - na žádost dětí ( pozor - pro pokročilejší pekařky)
    28.06.2017 22:27
    22 dkg cukru moučka, 7,5 dkg másla, 7,5 lžic mléka, 3 lžíce medu, 2 vajíčka - uvaříme v hrnci - stále míchat, nesmí vařit, jen co udrží prst, sundat z ohně a přidávat do hrnce 60 dkg hladké mouky s 1 lžičkou sody bikarbony. Vypracujeme těsto - pokud je lepivé - přidáváme mouku, ale ne moc, jen aby se dalo vyvalovat. Vyválíme 3 - 4 pláty a hned upečeme při 250 stupních - jen několik minut do lehkého zhnědnutí. Náplň mezi pláty: půl litru mléka, 1 vanilkový pudink, lžíce mleté kávy, trocha cukru - uvaříme jako pudink a přidáme 15 dkg másla - vmícháme až do rozpuštění. Pak lijeme mezi jednotlivé pláty. Na horní nalijeme čokoládovou polevu. Poleva: 3 dkg másla, 3 dkg cukru, 3 dkg čokolády na vaření, 3 dkg kakaa, 3 lžíce mléka -uvaříme ve vodní lázni a nalijeme navrch posledního plátu.Necháme zaležet.
  • Paní učitelka napsal/a Maminčiny ovocné řezy - na žádost dětí
    28.06.2017 22:15
    Piškot: 4 žloutky a 25 dkg cukru moučka - utřeme do pěny, přidáme 10 lžic vlažné vody, 10 lžic oleje, 1/2 prášku do pečiva, 25 dkg hladké mouky a ze 4 bílků sníh.- Pečeme na 180 stupňů. Krém: 1 smetanu ke šlehání ušleháme s 1 vanilkových cukrem, přidáme dvě zakysané smetany. Natřeme na vychladlý piškot. Poklademe plátky ovoce ( jahody, kiwi, broskve...), zalijeme želatinou. Źelatina: půl litru vody se sirupem, 1 vanilkový pudink - mícháme do zhoustnutí a horké lijeme na ovoce, necháme vychladnout.
  • Paní učitelka napsal/a Tvarohový moučník - na žádost dětí
    28.06.2017 22:07
    Těsto:2 celá vejce, 1 hrnek cukru, 1/2 hrnku oleje, 2 hrnky hladké mouky, 1 prdopeč, 1 vanilkový cukr, 1 hrnek vlažného mléka, kakao - na vymazaný a vysypaný plech nalijeme a pečeme při 180 stupních. Krém: 1/4 litru mléka, 1 vanilkový pudink, cukr dle chuti, 1 tvaroh, 1/2 másla - v mléku uvaříme pudink, do horkého zašleháme máslo, pak tvaroh. Krém naneseme na vychladlé těsto. Nakonec dáme polevu. Poleva: 2 zakysané smetany, 1 čokoláda na vaření Ve vodní lázni si rozpustíme čokoládu pak vmícháme do zakysané smetany. Natřeme na celý moučník. Dáme vychladit do ledničky.
  • STAFFA napsal/a PÁTEK
    28.06.2017 00:09
    DOBRÝ DEN V PÁTEK PO VYSVĚDČENÍ MÍŠU VYZVEDNEME.
  • Černá napsal/a Pátek
    27.06.2017 13:32
    Dobrý den, Mirek půjde po vysvědčení domů. Děkuji
  • Hilnerová napsal/a Pátek
    27.06.2017 09:42
    Dobrý den, v pátek po vysvědčení vyzvedne Emu babička.
  • Chrobáková napsal/a Pátek
    27.06.2017 07:14
    Dobrý den, Michal půjde v pátek po vysvědčení domů.
Předešlé výpravy: Lesní Království Orient Rybicky Robinsoni Cestovatelé Indiáni Mraveniště Loupežníci