Aktuality | moravkova-skola-hrou.cz

Skřítci a víly

Aktuality

16. Voňavé hádanky 13.02.2018

Netradiční dopoledne si ,dva dny po jarních prázdninách, užili skřítkové a víly ve svém lesním království. Společně s mladým manželským párem, Katkou a Tomem, nahlédli do světa vonných esencí, které zklidňují, podporují soustředění a posilují imunitu. Hravou formou a za zvuku netradičních hudebních nástrojů, si děti užily prima den. Závěr pak patřil automasáži obličeje olejem. Všichni se pak mohli radovat z voňavého eukalyptového pytlíčku, který dostali jako dárek.

Do Olomouce letí velké poděkování nejen za připravený program, ale také za to, že člověk dokáže i ve škole "vypnout" od starostí všedního školního dne a dostat se díky hudbě a esenciálnímu prožitku někam za hranice, kde je mu dobře. ...

Víla Voděnka, víly a skřítkové

15. Slavnost Ledové královny 02.02.2018

Poslední lednový den se se svou vládou rozloučila Ledová královna Lada. Přišla mezí nás, víly a skřítky s těžkým úkolem - získat solné krystaly, které rozsvítí solnou lampu a ta rozehřeje srdce Ledové královně.

Děti plnily spoustu úkolů: psaly slova na tabulku, poznávaly různé rostliny, tancovaly zámecké tance, zpívaly písničky, skládaly rozstříhané obrázky. Podařilo se jim splnit všechny úkoly. Lampa byla zaplněna krystaly, rozsvítila se a rozehřála srdce královny. Ta, plna lásky a radosti, rozdala všem knížku SLABIKÁŘ a také vysvědčení - výsledek snažení za půl roku práce.

Nakonec byl rozkrojen i dort SLABIKÁŘ. Touto hostinou byl slavnostní den ukončen.

Velké poděkování patří:

  • všem vílám a skřítkům za to, že splnily všechny těžké úkoly 
  • komtese Marianě z Nezbedovic za pomoc při organizaci
  • rytíři Adamu z Kaplanova za pasování do řádu čtenářského
  • Zlatěnce z Ohnoutkova za zajištění slabikářového dortu
  • fotografce Marušce z Mašterova za pořízení úžasných fotografií
  • paní Sylvě z Markova za pomoc při úklidu na slavnosti

14. Vánoční program v ULITĚ 16.12.2017

Na vánoční program v ULITĚ jsme se moc těšili. I když venku vládlo zimní počasí doprovázené padajícími vločkami, vyrazili jsme spolu s některými rodiči řádně oblečeni a vybaveni teplou termoskou. V ULITĚ se nás ujala paní učitelka Ivanka.

Všechno zahájil jeden  příběh o holčičce, která byla o Vánocích moc smutná. Ještě, že přiletěl ANDÍLEK a slíbil, že jí pomůže. Musela splnit tři úkoly. Nebyly jednoduché, ale děti jí v tom nenechaly a s plněním úkolů pomohly: zpívaly píseň
o Andělovi, vyrobily Andílka z ovčího rouna a nakonec si přály pro sebe, své blízké a úplně všechny lidičky na celém světě...a byla to náramná přání plná lásky, štěstí, zdraví...

Ať vám všechno vychází, ať vás štěstí provází a hlavně láska, ať vám neschází i o Vánocích přeji paní učitelce Ivance Rumpelové, všem, kdož nás doprovodily: babičce Jindřišce, Evičce, mamince Dášce, Hance, Nataliy a mamince Filípka, barmance Dášence Langerové a všem dětem...

krásné Vánoce...

13. Koníčci přivezli písmenko K 12.12.2017

Tak jako každý týden nás čekalo nové písmenko tentokrát v netradičním podání. O toto se postarala žákyně 9.třídy Marie Nezbedová, která si v rámci projektu Deváťáci pomáhají prvňáčkům, připravila dvouhodinovku zajímavostí o koních...

Děti byly rozděleny do čtyřech družstev o stejném počtu, družstva byla pojmenována podle koníčků a měla za úkol poskládat tajemné puzzle. Výsledkem byl obrázek koníčka, který se každému družstvu podařil.

Další část hodiny proběhla na koberci, kde Maruška přinesla věci potřebné u koní, děti se o nich mnohé dověděly. Výklad byl doplněn o další informace z dávné minulosti koní, jejich dobrém zraku, sluchu, rychlosti a jejich využití a významu. Písničkou Já mám koně jsme ukončili tuto část.

Na řadu přišla prezentace o koních a různé další mini filmy s písničkami a příběhy koní. Tečkou za celou dvouhodinovkou bylo malování koníčků.

Následovalo vyhodnocení nejlépe namalovaného koně, nejlepšího družstva. I přesto, že vyhrálo jen jedno družstvo, všichni si odnesli obrázky koníčků, sladkou odměnu a doufám, že i prima zážitky z této připravené hodiny.

Více takových žáků, kteří jdou vzorem a svým mladším kamarádům předávají to, co mají rádi!!! Děkujeme a přejeme mnoho krásných chvil v sedle!

12. Ples princů a princezen 24.11.2017

Rozloučení s písmenkem P proběhlo velice důstojně. Na počest byl uspořádán ples všech princů a princezen. Sjeli se krásné dívky i chlapci ze všech království, oblékli se do nádherných šatů a setkali se v paláci královny Kateřiny I.

Tam se rozezněly libé zvuky královské hudby, za kterých se jali všichni přítomní tancovat mazurku. Všichni jsme si to náramně užili. Závěr plesu patřil velkolepé palačinkové hostině.

Písmenko P jsme si nejen prožili, ale také ochutnali...a že chutnalo....toť se ví...

Velké poděkování komorné Dášce, která celou noc stála u kamen, topila, míchala a opékala a také Marušce, která všechno náležitě uschovala do foto vzpomínek.

Všem děkuje královna Kateřina I.

11. Sběr starého papíru listopad 2017 20.11.2017


1. Adélka  180 kg

2. Filip  125 kg

3. Kristínka  100 kg

4. Terezka a Verunka  70 kg

5. Michaelka  60 kg

6. Honzík a Nela  50 kg

7. Kája   40 kg

8. Tomáš    35 kg

9. Lukáš  20 kg

10. Káťa  15 kg

11. Hynek  10 kg

Poděkování patří všem, kdož se zúčastnili!!!

10. Eskymáci a Indiáni 15.11.2017

A jsou tu další písmenka..každý týden vždy nové ve zbrusu novém oblečku. Písmenko E nás zahalilo od hlavy až k patě do teplých kožíšků, šál, čepic a rukavic.Tak jako to dělají Eskymáci tam daleko v Grónsku. Celý týden nás provázela písnička Grónská zem, kterou jsme naučili i naše kamarády z 1.A třídy, venku zrovna napadl sníh, tak jsme toho využili a házeli koulemi, pak stavěli sněhuláka, lovili zmrzlá písmenka a byli jsme tak rozehřátí z toho všeho snažení, že jsme vzali za vděk dárkem od ledního medvěda - ledovými ledňáčky Eskymy.

Písmenko I nás zavedlo spíše na americké prérie, kde se prohánějí na svých koních Indiáni s válečným malováním, s tomahavkem za pasem a bojovou náladou přepadnout bledé tváře, které naši přírodu halí do odpadků a nečistot. V rytmu indiánských bubínků, za zpěvu indiánské písně jsme skalpovali i toto písmenko.

Musíme zalehnout do teepee a po náročném týdnu odpočívat, ať nabereme sil na další písmenko, které nás zavede na ples všech princů a princezen.... Uhádnete, které to bude???

9. Podzimní slavnost víl a skřítků 29.10.2017

Jak se z prvňáčka stane skřítek nebo víla? Jednoduše. Nejprve se objeví čaroděj ČERNOVOUS a začaruje pohádky a pohádkový les. Ještě že tu jsou děti, které svou snahou, pílí a vytrvalostí společně s OBREM plní těžké úkoly: naučí se prvních 5 písmen O, S, B, U, A - ochutnávají je, prožívají, ohmatávají, počítají do pěti, naučí se vílí i skřítkovské písničky a také společný taneček.

Za splněné úkoly jsou odměňováni od OBRA, který jim nosí zasloužené odměny. Z dětí se za dva měsíce tvrdé práce stávají víly a skřítkové, kteří upoutávají nejen svými dovednostmi, ale i vzhledem: dívky oblékají sukýnky šité z rosy, do vlásků si vplétají věnečky z voňavého kvítí, chlapci kromě oblečení pro skřítky získávají také lucerničku na prozkoumání tajných jeskyní.

To vše mohlo zhlédnout oko diváka na podzimní slavnosti víl a skřítků ve třídě 1.B na ZŠ Morávkova ve Vyškově. Přejme dětem ještě hodně sil na jejich nelehké cestě za záchranou světa pohádek!

za všechny víla Voděnka

8. Andělská pošta ze ZŠ Morávkova 23.10.2017

Metodika SFUMATO - splývavé čtení, přivedla prvňáčky na ZŠ Morávkova ke skvělému nápadu.
Nejprve si děti zašly na zdravotní prohlídku k MUDr. Aničce Ananasové, při které s vyplazeným jazykem volaly ÁÁÁ, po prohlídce si pochutnaly na sladkém ANANASU a nakonec se proměnily v ANDÍLKY, kteří přiletěli s nepotřebnými hračkami, které andělská pošta doručí do nemocnice na dětské oddělení ve Vyškově.

Andílci přejí pěkné chvilky s hračkami, které zaženou bolístky a čas strávený bez maminek.

Andílci ze ZŠ Morávkova

7. Domácí zvířátka na hanáckém statku 12.10.2017

Za slunečného podzimního počasí vyrazila parta prvňáčků do ZOO ve Vyškově na program „DOMÁCÍ ZVÍŘÁTKA NA STATKU“, kterého se velice dobře zhostila paní učitelka Hanka Vymazalová.

Sluníčko vytáhlo všechna zvířátka ze svých úkrytů a tak jsme si mohli prohlédnout: lamy, velbloudy jednohrbé, dvouhrbé, koníčky, oslíka, opice, lemury, prasátka i se selátky, kozy, berany, slepičky, kohoutky, králíčky, pštrosy, buvoly.

O všech zvířátkách jsme se dověděli mnoho zajímavého a v podání paní učitelky rychle zapamatovatelného. Také jsme je se svolením a pod dohledem dospělých nakrmili.Za zmínku stojí také pavilon Austrálie, kde nám nad hlavami prolétaly andulky, korely a přiskákal mladý klokan.

Celý den jsme si náramně užili a už teď se těšíme na další setkání.

Velké poděkování letí paní učitelce za úžasný výklad a přístup a také babičce Evičce, mamince Dáše, Hance, Marii a asistentce Marušce za doprovod a pomoc při vydařeném dni u zvířátek.