Aktuality | moravkova-skola-hrou.cz

Skřítci a víly

Aktuality

7. Domácí zvířátka na hanáckém statku 12.10.2017

Za slunečného podzimního počasí vyrazila parta prvňáčků do ZOO ve Vyškově na program „DOMÁCÍ ZVÍŘÁTKA NA STATKU“, kterého se velice dobře zhostila paní učitelka Hanka Vymazalová.

Sluníčko vytáhlo všechna zvířátka ze svých úkrytů a tak jsme si mohli prohlédnout: lamy, velbloudy jednohrbé, dvouhrbé, koníčky, oslíka, opice, lemury, prasátka i se selátky, kozy, berany, slepičky, kohoutky, králíčky, pštrosy, buvoly.

O všech zvířátkách jsme se dověděli mnoho zajímavého a v podání paní učitelky rychle zapamatovatelného. Také jsme je se svolením a pod dohledem dospělých nakrmili.Za zmínku stojí také pavilon Austrálie, kde nám nad hlavami prolétaly andulky, korely a přiskákal mladý klokan.

Celý den jsme si náramně užili a už teď se těšíme na další setkání.

Velké poděkování letí paní učitelce za úžasný výklad a přístup a také babičce Evičce, mamince Dáše, Hance, Marii a asistentce Marušce za doprovod a pomoc při vydařeném dni u zvířátek.

6. Soutěž o nejkrásnější a nej... účes 05.10.2017

Každé písmenko vždy něčím oslavíme. Nejinak tomu bylo i s písmenkem U. Na řadu přišly nádherné a nápadité účesy nás všech. Posuďte sami...

5. Sběr starého papíru říjen 2017 03.10.2017

 1. Martin Feďkiv   325 kg
 2. Michaelka Mašterová   100 kg
 3. Adélka Ohnoutková   70 kg
 4. Verunka Vojtková   65 kg
 5. Terezka Plhalová   60 kg
 6. Filip Sedláček   50 kg
 7. Kristína Mazalová a Hynek Opletal  každý   30 kg
 8. Karolína Poslíková, Jan Raška a Dianka Řezníčková každý   20 kg
 9. Lukáš Pospíšil   15 kg
 10. Tomáš Prokeš   10 kg

  Celkem víly a skřítkové nasbírali 815 kg, průměrně každý 43 kg.

4. Křest knížky pro prvňáčky 02.10.2017

Po čtyřech dnech volna čekal malé prvňáčky ještě jeden den netradičně strávený
v knihovně Karla Dvořáčka ve Vyškově, kde 2.října v dopoledních hodinách proběhl křest knížky pro prvňáčky " PĚKNĚ PODLE ABECEDY" od autora Zdeňka Železného, kterému mluva v rýmech není cizí.

Celou slavnostní akci uvedla a doprovázela redaktorka nakladatelství EDIKA Rita Vémolová, která novou knížku společně s autorem Zdeňkem Železným dětem představila. Knížka pro prvňáčky hned na první pohled nejen zaujme nádhernými ilustracemi Karla Krabata, ale oslní především zdařilými rýmy samotného autora.

Nemohl jsem malým dětem, psát písmenka letem světem. Uspořádal jsem je tedy: PĚKNĚ PODLE ABECEDY.

Autorovi Zdeňku Železnému a jeho nové knížce popřejme hodně malých i velkých čtenářů.

Velké poděkování patří také maminkám Adélky a Verunky, které pomohly
s doprovodem a mamince Dagmar za zakoupení této nádherné knížky pro děti
do třídy!!!


3. Ke koníčkům do Boškůvek 20.09.2017

Kdo by si pomyslel, jaké bude počasí 18.září 2017. Hlásili déšť, ale malým prvňáčkům z 1.B to doslova vyšlo. Ještě aby ne! Vždyť je čekalo náročné cestování a několikeré přesedání autobusem až na ranč v Boškůvkách.

Tam nás čekala paní Jarmila Režná, aby nás přivítala, řekla důležité informace o koních, provedla stájemi a závěrem vodila koně, kteří nás za odměnu povozili v obrovské kryté jízdárně.

Velké poděkování patří všem od koníčků a také maminkám, mamince Adélky za pomoc při organizaci celé akce, mamince Martínka za fotografování a zapůjčení teplé mikiny, mamince Michalky za pozdržení řidiče autobusu a asistentce Marušce, která všem ušetřila 5 Kč.

Ještě jednou díky víla Vodněnka

2. Po stopách OBRA 10.09.2017

V pohádkovém lese na nás čekala víla Voděnka. Cestičku si našel i pohádkový dědeček, kterému se v našem lese moc líbilo. Začal se dětí ptát, zda chodí rády do lesa, co se jim na lese líbí a nakonec jim začal číst pohádku O Otesánkovi. Najednou kdosi zabouchal na dveře a do lesa vešel zlý čaroděj,který přistoupil k dědečkovi a jednou ranou zaklel dědečka, les i všechny pohádky. Pak si dědečka odnesl. Po dědečkovi zůstala jenom nedočtená pohádka.Ale i "stopa" - na které bylo napsáno, ať začneme hledat u družiny. Všichni jsme se tedy rozhodli jít na pomoc našim pohádkám...stopy nás zavedly k obrovi. Ten sloužil mnoho let u čaroděje, ale protože byl na něho zlý utekl od něj a poradil nám, jak na čaroděje vyzrát.

NAUČTE SE ČÍST, CHOĎTE HODNĚ DO PŘÍRODY, CHRAŇTE JI, KONEJTE DOBRÉ SKUTKY A PAK SE VÁM PODAŘÍ ZACHRÁNIT POHÁDKY! BUDŤE TRPĚLIVÝ A KAMARÁDŠTÍ. STŮJTE VŽDY PŘI SOBĚ A BUĎTE DOBRÁ PARTA. PAK SE VÁM VŠE PODAŘÍ.

STAŇTE SE VÍLAMI A SKŘÍTKY! PŘEJI HODNĚ ŠTĚSTÍ NA TÉTO NELEHKÉ CESTĚ.Tak stálo v dopise, který jsme u obra našli...

1. Slavnostní přivítání prvňáčků 10.09.2017

Prázdniny utekly opět jako voda a pro některé nadešel den plný obav, nervozity očekávání, den, kdy přivítáme naše prvňáčky poprvé slavnostně do školy.

Před školou již čekaly paní učitelky a s nimi žáci devátých tříd s cedulkami se jmény našich prvňáčků. Po úvodních slovech paní ředitelky, všichni postupně vstupovali do školy a zazvonili si na zlatý zvoneček, který se ve škole objevuje jen jednou za školní rok. Pak každý vstoupil do své třídy.

Ve třídě 1.B na děti čekal pohádkový kouzelný les. Paní učitelka Katka všechny přivítala a zadala dětem první těžkou otázku, které věci do lesa nepatří. Děti odpovídaly bez ostychu a správně. Pak se představila a totéž také chtěla po dětech. Každý našel " své" písmenko a řekl pár slov o sobě. Nakonec děti postavily ještě své písmenko z kostek a tím skončil první den ve škole....

Všichni se, plni dojmů, rozešli domů oslavovat ten první školní den....