Aktuality | moravkova-skola-hrou.cz

Skřítci a víly

Aktuality

12. Ples princů a princezen 24.11.2017

Rozloučení s písmenkem P proběhlo velice důstojně. Na počest byl uspořádán ples všech princů a princezen. Sjeli se krásné dívky i chlapci ze všech království, oblékli se do nádherných šatů a setkali se v paláci královny Kateřiny I.

Tam se rozezněly libé zvuky královské hudby, za kterých se jali všichni přítomní tancovat mazurku. Všichni jsme si to náramně užili. Závěr plesu patřil velkolepé palačinkové hostině.

Písmenko P jsme si nejen prožili, ale také ochutnali...a že chutnalo....toť se ví...

Velké poděkování komorné Dášce, která celou noc stála u kamen, topila, míchala a opékala a také Marušce, která všechno náležitě uschovala do foto vzpomínek.

Všem děkuje královna Kateřina I.

11. Sběr starého papíru listopad 2017 20.11.2017


1. Adélka  180 kg

2. Filip  125 kg

3. Kristínka  100 kg

4. Terezka a Verunka  70 kg

5. Michaelka  60 kg

6. Honzík a Nela  50 kg

7. Kája   40 kg

8. Tomáš    35 kg

9. Lukáš  20 kg

10. Káťa  15 kg

11. Hynek  10 kg

Poděkování patří všem, kdož se zúčastnili!!!

10. Eskymáci a Indiáni 15.11.2017

A jsou tu další písmenka..každý týden vždy nové ve zbrusu novém oblečku. Písmenko E nás zahalilo od hlavy až k patě do teplých kožíšků, šál, čepic a rukavic.Tak jako to dělají Eskymáci tam daleko v Grónsku. Celý týden nás provázela písnička Grónská zem, kterou jsme naučili i naše kamarády z 1.A třídy, venku zrovna napadl sníh, tak jsme toho využili a házeli koulemi, pak stavěli sněhuláka, lovili zmrzlá písmenka a byli jsme tak rozehřátí z toho všeho snažení, že jsme vzali za vděk dárkem od ledního medvěda - ledovými ledňáčky Eskymy.

Písmenko I nás zavedlo spíše na americké prérie, kde se prohánějí na svých koních Indiáni s válečným malováním, s tomahavkem za pasem a bojovou náladou přepadnout bledé tváře, které naši přírodu halí do odpadků a nečistot. V rytmu indiánských bubínků, za zpěvu indiánské písně jsme skalpovali i toto písmenko.

Musíme zalehnout do teepee a po náročném týdnu odpočívat, ať nabereme sil na další písmenko, které nás zavede na ples všech princů a princezen.... Uhádnete, které to bude???

9. Podzimní slavnost víl a skřítků 29.10.2017

Jak se z prvňáčka stane skřítek nebo víla? Jednoduše. Nejprve se objeví čaroděj ČERNOVOUS a začaruje pohádky a pohádkový les. Ještě že tu jsou děti, které svou snahou, pílí a vytrvalostí společně s OBREM plní těžké úkoly: naučí se prvních 5 písmen O, S, B, U, A - ochutnávají je, prožívají, ohmatávají, počítají do pěti, naučí se vílí i skřítkovské písničky a také společný taneček.

Za splněné úkoly jsou odměňováni od OBRA, který jim nosí zasloužené odměny. Z dětí se za dva měsíce tvrdé práce stávají víly a skřítkové, kteří upoutávají nejen svými dovednostmi, ale i vzhledem: dívky oblékají sukýnky šité z rosy, do vlásků si vplétají věnečky z voňavého kvítí, chlapci kromě oblečení pro skřítky získávají také lucerničku na prozkoumání tajných jeskyní.

To vše mohlo zhlédnout oko diváka na podzimní slavnosti víl a skřítků ve třídě 1.B na ZŠ Morávkova ve Vyškově. Přejme dětem ještě hodně sil na jejich nelehké cestě za záchranou světa pohádek!

za všechny víla Voděnka

8. Andělská pošta ze ZŠ Morávkova 23.10.2017

Metodika SFUMATO - splývavé čtení, přivedla prvňáčky na ZŠ Morávkova ke skvělému nápadu.
Nejprve si děti zašly na zdravotní prohlídku k MUDr. Aničce Ananasové, při které s vyplazeným jazykem volaly ÁÁÁ, po prohlídce si pochutnaly na sladkém ANANASU a nakonec se proměnily v ANDÍLKY, kteří přiletěli s nepotřebnými hračkami, které andělská pošta doručí do nemocnice na dětské oddělení ve Vyškově.

Andílci přejí pěkné chvilky s hračkami, které zaženou bolístky a čas strávený bez maminek.

Andílci ze ZŠ Morávkova

7. Domácí zvířátka na hanáckém statku 12.10.2017

Za slunečného podzimního počasí vyrazila parta prvňáčků do ZOO ve Vyškově na program „DOMÁCÍ ZVÍŘÁTKA NA STATKU“, kterého se velice dobře zhostila paní učitelka Hanka Vymazalová.

Sluníčko vytáhlo všechna zvířátka ze svých úkrytů a tak jsme si mohli prohlédnout: lamy, velbloudy jednohrbé, dvouhrbé, koníčky, oslíka, opice, lemury, prasátka i se selátky, kozy, berany, slepičky, kohoutky, králíčky, pštrosy, buvoly.

O všech zvířátkách jsme se dověděli mnoho zajímavého a v podání paní učitelky rychle zapamatovatelného. Také jsme je se svolením a pod dohledem dospělých nakrmili.Za zmínku stojí také pavilon Austrálie, kde nám nad hlavami prolétaly andulky, korely a přiskákal mladý klokan.

Celý den jsme si náramně užili a už teď se těšíme na další setkání.

Velké poděkování letí paní učitelce za úžasný výklad a přístup a také babičce Evičce, mamince Dáše, Hance, Marii a asistentce Marušce za doprovod a pomoc při vydařeném dni u zvířátek.

6. Soutěž o nejkrásnější a nej... účes 05.10.2017

Každé písmenko vždy něčím oslavíme. Nejinak tomu bylo i s písmenkem U. Na řadu přišly nádherné a nápadité účesy nás všech. Posuďte sami...

5. Sběr starého papíru říjen 2017 03.10.2017

 1. Martin Feďkiv   325 kg
 2. Michaelka Mašterová   100 kg
 3. Adélka Ohnoutková   70 kg
 4. Verunka Vojtková   65 kg
 5. Terezka Plhalová   60 kg
 6. Filip Sedláček   50 kg
 7. Kristína Mazalová a Hynek Opletal  každý   30 kg
 8. Karolína Poslíková, Jan Raška a Dianka Řezníčková každý   20 kg
 9. Lukáš Pospíšil   15 kg
 10. Tomáš Prokeš   10 kg

  Celkem víly a skřítkové nasbírali 815 kg, průměrně každý 43 kg.

4. Křest knížky pro prvňáčky 02.10.2017

Po čtyřech dnech volna čekal malé prvňáčky ještě jeden den netradičně strávený
v knihovně Karla Dvořáčka ve Vyškově, kde 2.října v dopoledních hodinách proběhl křest knížky pro prvňáčky " PĚKNĚ PODLE ABECEDY" od autora Zdeňka Železného, kterému mluva v rýmech není cizí.

Celou slavnostní akci uvedla a doprovázela redaktorka nakladatelství EDIKA Rita Vémolová, která novou knížku společně s autorem Zdeňkem Železným dětem představila. Knížka pro prvňáčky hned na první pohled nejen zaujme nádhernými ilustracemi Karla Krabata, ale oslní především zdařilými rýmy samotného autora.

Nemohl jsem malým dětem, psát písmenka letem světem. Uspořádal jsem je tedy: PĚKNĚ PODLE ABECEDY.

Autorovi Zdeňku Železnému a jeho nové knížce popřejme hodně malých i velkých čtenářů.

Velké poděkování patří také maminkám Adélky a Verunky, které pomohly
s doprovodem a mamince Dagmar za zakoupení této nádherné knížky pro děti
do třídy!!!


3. Ke koníčkům do Boškůvek 20.09.2017

Kdo by si pomyslel, jaké bude počasí 18.září 2017. Hlásili déšť, ale malým prvňáčkům z 1.B to doslova vyšlo. Ještě aby ne! Vždyť je čekalo náročné cestování a několikeré přesedání autobusem až na ranč v Boškůvkách.

Tam nás čekala paní Jarmila Režná, aby nás přivítala, řekla důležité informace o koních, provedla stájemi a závěrem vodila koně, kteří nás za odměnu povozili v obrovské kryté jízdárně.

Velké poděkování patří všem od koníčků a také maminkám, mamince Adélky za pomoc při organizaci celé akce, mamince Martínka za fotografování a zapůjčení teplé mikiny, mamince Michalky za pozdržení řidiče autobusu a asistentce Marušce, která všem ušetřila 5 Kč.

Ještě jednou díky víla Vodněnka